بالیاژ مو چیست

بالیاژ مو چیست؟

Rate this post

تکنیک های مختلفی برای رنگ کردن موها وجود دارد که در این میان علاوه بر رنگ و مش  بالیاژ مو یکی از روش های محبوب است که اغلب در عوض هایلایت کردن موها از این روش استفاده می کنند. روش های روشن کردن موها از ظرافت های خاصی برخوردار می باشد . در صورتی که آشنایی لازم با بالیاژ مو ندارید و تفاوت آن را با هایلایت مو نمی دانید با ما همراه باشید .

بالیاژ لغتی فرانسوی بود که به معنای جارو کردن می باشد. در این تکنیک رنگ مو، هایلایت ها با دست رنگ آمیزی می شوند یا روی سطح بخش های تصادفی مو کشیده می شوند. رنگ یا روشن کننده اغلب روی آن رنگ شده و نحوه ی رنگ آن به گونه ای است که از وسط میل شروع می شود و با حرکت به سمت پایین مو به سمت انتها، متراکم تر می گردد.  این تکنیک مانند فرآیند اضافه کردن هایلایت بدون فویل مانند هایلایت های سنتی می باشد. معمولا با جلوه طبیعی سبک ombre قابل مقایسه است.

در بالیاژ نیازی به اجتناب‌ در حفظ رشد ریشه مانند سایر روش‌های روشن‌کننده، ظاهری روشن‌تر نمی باشد. همچنین می توان آن را به صورت جزئی یا مینی بالیاژ انجام داد، مثلاً فقط در اطراف صورت یا قسمت بالایی موها اعمال کرد.

هایلایت های بالیاژ اغلب تنها چند سایه روشن تر از رنگ پایه شما می باشند. در واقع در بالیاژ مو ریشه مو رنگ نمی شود و رنگ مو در قسمت پایین مو بیشترین تراکم را دارد و در میانه های مو این تراکم کمتر می شود بصورتی که ریشه مو تراکم رنگ مو نداریم یعنی ریشه مو رنگ نمی گردد.

تفاوت بین بالیاژ مو و آمبره و هایلایت در چیست؟

هایلایت یک اصطلاح کلی بوده که در آن تنها به سایه های روشن تر از رنگ پایه اشاره می شود. هایلایت با استفاده از فویل ها به طور سنتی انجام می شوند. در این روش از ورقه های فویل جهت جداسازی  دسته های موی مورد نظر از سایر موها استفاده می گردد.

فویل منجر به آن شده تا  دکلره مو و رنگ به موهای اطراف متفاوت باشد و همچنین گرما را به دام می اندازد و به رنگ اجازه می دهد تا به طور موثرتری روی مو تاثیر بگذارد. به طور کلی هایلایت های فویلی نزدیک به پوست سر قرار می گیرند و موها را از ریشه تا انتها روشن می سازند تا ظاهری کاملا برجسته داشته باشید.

در رابطه با  آمبره مو لازم است بدانید که رنگ مو با فاصله از ریشه زده می شود. ولی همه ی تمام قسمت های مو از اواسط تار مو تا انتهای آن به طور یکدست رنگ می گردد و حالت هایلایت در موها ایجاد نخواهد شد. در آمبره مرز بین رنگ پایه و رنگ روشن کاملا مشخص بوده و این تضاد باعث زیباتر شدن و افزایش جلوه موهای شما می شود.

تکنیک بالیاژ با دست آزاد برای هایلایت کردن می باشد و اغلب از فویل جهت جدا کردن موها کاربردی ندارد. این تکنیک رنگ مو درجه ‌بندی نرم و طبیعی سبکی را در امتداد تار مو ایجاد می‌ کند. این طیف رنگی اغلب در نزدیکی ریشه تیره تر و به سمت انتهای مو روشن تر می باشد. به طور معمول، رنگ مو دور از ریشه شروع می شود و به سمت ساقه های میانی و انتهای مو متمرکز می گردد.

در تکنیک آمبره برای ایجاد سایه روشن در مو از دو رنگ مو استفاده می شود ولی بالیاژ از رنگ استفاده می کنند و بعضی از قسمت ها را روشن می کنند تا موها یکپارچه و یکدست شوند . بالیاژ تکنیکی جهت هایلایت مو می باشد . البته می توان آن دو را باهم ترکیب نمایید که ظاهر بسیار زیبا به وجود می آورد . سامبره نسخه دیگر آمبره بوده که محبوبیت بالایی بخصوص در رنگ های خاکستری دارد.

روش بالیاژ‌ کردن مو

پیش از انجام تغییرات روی موها لازم است تا  آرایشگر شما سوالاتی را از شما بپرسد تا بداند دقیقا دنبال چه هستید و دقیقا انتظار چه تغییری دارید. این سوالات عبارتند از:

کدام قسمت موهای خود را بیشتر و کدام قسمت را کمتر دوست دارید؟

نحوه مدل دادن روزانه موهای شما چگونه است؟

هر چند وقت یکبار می خواهید رنگ موی خود را ترمیم کنید؟

 

روش بالیاژ‌ کردن مو

 

با درست پاسخ داد با سوالات به آرایشگر اجازه می دهد تا رنگ موی شما را با توجه به سلیقه، سبک زندگی و ویژگی های مورد علاقه شما انجام دهد. سپس آرایشگر شروع به دکلره کردن دسته های مورد نظر موهای شما می کند. پس از دکلره کردن نوبت ره رنگ مو می رسد.

رنگ روشن از تیره به روشن تغییر می کند و در انتهای مو به روشن ترین حالت خود می رسد. لذا  ضربه های فرچه رنگ مو روی قسمت های بالایی سبک تر خواهد بود و مقدار رنگ موی کمتری به آن قسمت زده می شود. ولی با نزدیک شدن به انتهای مو رنگ مو بیشتر زده می شود. تا جایی که انتهای مو کاملا از رنگ اشباع شود. زیرا قرار است حالت درخشندگی تابش خورشید روی موها را تقلید کند.

مدت زمان انجام بالیاژ مو

مدت زمان انجام بالیاژ انواع مو بستگی به اندازه موها و مدل دلخواهتان بسنگی دارد . بالیاژ در مقایسه با دیگر تکنیک های مشابه وقت گیر تر است چون اجرای بالیاژ به دقت و تبحر زیادی نیاز دارد .

نکات نگهداری بالیاژ مو

بالیاژ همچون دیگر تکنیک ها ممکن است موجب خشکی موهای شما شود لذا می بایست ضمن  بر مراقبت های معمول از شامپو ها و نرم کنندهای مناسب استفاده کنید .

بالیاژ مو برای چه کسانی مناسب است؟

این روزها طرفداران بالیاژ مو در سراسر دنیا زیاد می باشد . چنانچه که به دنبال موهای زیبا با ظاهری طبیعی می باشید بالیاژ انتخاب مناسبی خواهد بود.فرقی نمی‌کند رنگ موی شما چیست و چه پایه ‌ای دارد، بالیاژ تقریبا برای هر مدل مویی مناسب است.

همچنین، خانم‌هایی که موهای سفید دارند نیز می ‌توانند از این روش برای کاهش جلوه موهای سفید خود استفاده کنند. اگر به دنبال  تغییری اساسی در استایل موهای خود می باشید به گونه ای که  آرایش تابستانی شما بیشتر از گذشته جلوه کند، پیشنهاد ما این است که این تکنیک جدید رنگ مو را امتحان کنید.

مزایای بالیاژ مو

بالیاژ مو ضمن  بر زیبایی خیره‌ کننده از مزایای دیگری نیز برخودار می باشد . این مزایا باعث شده تا آن را به محبوب ‌ترین تکنیک رنگ مو تبدیل کند. مقرون به صرفه بودن آن به عنوان مهم ترین مزایای این روش است. دو روش آمبره و بالیاژ ریشه مو رنگ نمی‌شود لذا  نیازی نیست که دائما ریشه موهایتان را رنگ کنید. در نتیجه هزینه نگهداری از آن کمتر می شود.

همچنین در این روش‌ها، به ویژه در بالیاژ مو، همه مو رنگ نمی‌شود و قسمتی از مو به حالت طبیعی خود باقی می‌ماند. این امر نیز می‌تواند به صرفه‌جویی در میزان مصرف رنگ به شما کمک کند.

مزایای بالیاژ مو

رنگ نکردن ریشه موها منجر به آسیب نرسیدن به موها می شود.از آنجا که آمبره و بالیاژ در شش سال گذشته بسیار مورد درخواست و توجه قرار گرفته‌ اند (و به نظر می‌رسد محبوبیت آن‌ها همچنان در حال افزایش است)، تقریباً هر آرایشگری می‌تواند آن‌ها را برای شما انجام دهد. این روش از نظر تنوع رنگ نیز بسیار متنوع می باشد.

شما با هر نوع رنگ مو و ریشه می‌توانید از این روش برای تغییر موهای خود استفاده کنید. تنها کافیست رنگ مو مناسب پوست خود را بیابید. طبیعی بودن نتیجه نهایی  بزرگ‌ترین مزایا بالیاژ مو است. همین مزیت باعث شده تا آن را به محبوب‌ترین تکنیک دنیا تبدیل کند. نگهداری آسان ‌تر این روش در افزایش محبوبیت آن موثر است.  در این روش فقط ساقه مو رنگ می‌ شود، دیگر نیازی به رنگ ریشه ندارید. بنابراین  از دردسرهای رنگ ریشه و تفاوت رنگ ‌ها خبری نیست.

سخن پایانی

بالیاژ مو یکی از روش‌های جدید و محبوب جهت  رنگ کردن مو می باشد که امروزه محبوبیت بالایی را به خود اختصاص داده است.  بالیاژ یکی از جدیدترین متد‌های هایلایت مو است که بدون استفاده از فویل و بیشتر با استفاده از دست انجام شده و برای همه موها، چه کوتاه و چه بلند قابل اجرا می باشد.

البته بهترین حالت آن روی مو‌های بلند است و خودش را نشان می ‌دهد.  این روش رنگ کردن برای افرادی که سفیدی مو دارند مناسب خواهد بود. مجموعه سرمه وسمه با به کارگیری نیروهای متخصص در این حرفه آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *