رنگ و مش چیست

رنگ و مش چیست؟

Rate this post

رنگ طبیعی مو به رنگدانه های ملانین موجود در قشر مو بستگی دارد. دو رنگدانه ملانین در موهای انسان وجود دارد – یوملانین و فئوملانین. این رنگدانه‌ ها در مقادیر و نسبت ‌های مختلف با هم ترکیب می ‌شوند و تمام رنگ ‌های مو را که می ‌بینیم تشکیل می ‌دهند. در اینجا به منظور آشنایی با فرایند رنگ و مش لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

توضیحات موثر درباره رنگ و مش مو

در بررسی فرایند رنگ و مش باید بدانید که رنگ مویی که می بینیم شامل عمق و تن است. مو همچنین دارای یک لایه زیرین به نام ته رنگ است که وقتی موها را رنگ می کنیم، به کار می آید.

  • عمق یا سطح

عمق یا سطح به سادگی به روشن یا تیره بودن رنگ پایه مو اشاره دارد. 10 سطح اصلی در آرایشگری وجود دارد:

اعداد 1-5 سایه های قهوه ای هستند – مشکی، قهوه ای تیره، قهوه ای متوسط و قهوه ای روشن.

شماره 6-10 سایه های بلوند است – بلوند تیره، بلوند متوسط، بلوند روشن و بلوند بسیار روشن.

  • تن

تن به رنگ هایی که در مو می بینیم اشاره دارد – چه رنگ های طبیعی باشند و چه به صورت مصنوعی. رنگ های تونال به عنوان گرم، خنثی یا سرد طبقه بندی می شوند:

تن های گرم دارای رنگ های قرمز، زرد و نارنجی هستند و در رنگ هایی مانند بلوند توت فرنگی، مسی و قهوه ای شاه بلوطی هستند.

رنگ های خنثی تعادل رنگدانه های گرم و سرد را در خود دارند.

رنگ های سرد دارای رنگ های آبی و سبز هستند که به آن تن های خاکستری می گویند.

کیفیت تن رنگ مو گاهی اوقات به عنوان بخشی از توضیحات رنگ ارائه می شود. به عنوان مثال، قرمز شدید، بلوند عسلی، مسی، بلوند بژ روشن و شکلاتی عمیق همه توصیفاتی هستند که به ما سرنخی می دهند که رنگ تمام شده چیست. همچنین سیستم رنگ آمیزی ICC وجود دارد که به هر تن یک عدد مشخص داده می شود.

  • زیر رنگ

در بررسی فرایند رنگ و مش باید بدانید که موهای طبیعی دارای رنگ گرم زیرین هستند که توسط مقدار رنگدانه فئوملانین موجود در مو تعیین می شود. در نتیجه، ته رنگ می تواند بر نتیجه رنگ نهایی هنگام رنگ کردن مو تأثیر بگذارد. موهای تیره تر دارای فئوملانین بیشتری به عنوان ته رنگ هستند که باعث ایجاد رنگی متفاوت روی سر می شود.

فواید رنگ و مش چیست

فواید رنگ و مش مو :

اگر مانند اکثر زنان هستید، به احتمال زیاد یکی دو بار رنگ موی جدید را امتحان کرده اید. معمولاً وقتی رنگ کاملاً جدیدی را انتخاب می کنیم، به این دلیل است که از ظاهر قدیمی رنگ قبلی خود خسته شده ایم.

آیا می دانستید رنگ و مش مو علاوه بر اینکه روشی آسان برای تغییر ظاهر ماست، فواید دیگری نیز دارد؟ ما فهرستی از روش‌ های خارق ‌العاده‌ای که رنگ مو می‌تواند به دنیای شما بیافزاید، گردآوری کرده‌ایم.

ما همیشه با بهترین رنگ مو و رنگ پوست خود به دنیا نمی آییم. گاهی اوقات تغییر رنگ می‌تواند رنگ چشم شما را برجسته کند و ظاهر پوست شما را درخشان کند. آیا تا به حال به کسی نگاه کرده اید و فکر کرده اید که همیشه خسته به نظر می رسد؟ این احتمال وجود دارد که آنها رنگ موی نامناسبی برای رنگ پوست خود داشته باشند.

یک رنگ ‌ساز خوب می ‌تواند سایه ‌هایی را به شما بدهد که نور را به روش ‌های مختلف منعکس ‌کند تا به جذابیت، عمق و درخشش غنی و زیبا بیافزاید.

رنگ و مش مو ساقه های مو را حجیم می کند، که می تواند به طور موقت به موهای شما حجم و زیبایی بدهد. این به ویژه برای کسانی از ما که موهای نازکی دارند مفید است. رنگ موهای شما نشان دهنده شخصیت و روحیه شماست. تغییر رنگ یک راه فوق العاده برای ایجاد ظاهری است که منعکس کننده درونیات شماست و فردیت شما را به جهان منتقل می کند!

نکات مهم در رنگ و مش مو در خانه :

هر چقدر هم که یک رنگ موی جدید جذاب باشد، هزینه و نگهداری آن همیشه چندان جذاب نیست. اینجاست که رنگ و مش موهای شما در خانه وارد می شود و ثابت می کند که جایگزین مناسبی برای شما است.

اگر شما یک مبتدی رنگ مو هستید، ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد، اما با کیت رنگ موی مناسب در خانه، رنگ کردن موهای شما در خانه می تواند راحت، مقرون به صرفه و مهمتر از همه موفقیت آمیز باشد.

ما نکاتی برای کمک به شما در طی این فرآیند داریم. راهنمای گام به گام را در مورد نحوه رنگ کردن موهای خود در خانه برای بهترین نتایج بررسی کنید

نکات مهم رنگ و مش

چگونه موهای خود را در خانه در چند مرحله ساده رنگ کنید

حتی قبل از اینکه بخواهید موهای خود را در خانه رنگ کنید، همیشه دستورالعمل های موجود در جعبه را مطالعه کنید. پس از تکمیل آن، می توانید فرآیند رنگ و مش مو را شروع کنید. راهنمای زیر را بررسی کنید تا شما را در هر مرحله از فرآیند راهنمایی کنیم.

1. کیت رنگ موی خود را انتخاب کنید

خرید کیت رنگ موی مناسب در منزل می تواند رنگ کردن موهای شما در خانه را بسیار آسان تر کند. اگر به دنبال رنگ موی دائمی و کامل هستید، توصیه می کنیم سایه ای از خط رنگ موی دائمی L’Oréal Paris Preference Fade-Defying Shine انتخاب کنید که فرمول مایعی دارد که به راحتی در حین رنگ کردن مو پخش می شود.  اگر می‌خواهید موهای خاکستری را پنهان کنید، رنگ موی محافظ سه‌گانه دائمی L’Oréal Paris Excellence Creme را امتحان کنید.

2. موهای خود را برس بزنید

ابتدا موهای خشک خود را برس بزنید تا هرگونه گره خوردگی را قبل از شروع رنگ و مش مو از بین ببرید. این کار رنگ کردن تارهای مو را در خانه آسان ‌تر می ‌کند، زیرا به شما کنترل بیشتر برای تمرکز می ‌دهد.

موهای خود را از وسط تقسیم کنید، تا پشت سر خود را پایین بیاورید و به طور موثر موهای خود را به دو طرف چپ و راست تقسیم کنید. یک طرف را از مسیر جدا کنید. سپس، از وسط موی خود شروع کنید. وقتی کارتان تمام شد، موهایتان باید به چهار قسمت مساوی تقسیم شود.

3. خط موی خود را رنگ کنید

گیره را از یکی از قسمت های جلویی موهای خود بردارید. موها را عقب نگه دارید و زمان خود را صرف رنگ کردن مستقیم موها با انگشتان خود کنید تا به آرامی با رنگ مخلوط شوند. قسمت جلویی موی خود را رها کنید و رنگ را به بقیه خط مو و قسمتی که در مرحله قبل انجام دادید بمالید. موی خود را با رنگ اشباع کنید.

توصیه می‌کنیم پس از اتمام رنگ کردن دو قسمت جلوی مو، خط موی خود را مجدداً بررسی کنید، زیرا اگر نقطه‌ای را از دست بدهید، بسیار قابل توجه خواهد بود. به آرامی رنگ را با انگشتان خود بزنید تا مطمئن شوید که به طور یکنواخت توزیع شده و هیچ نقطه ای را از دست ندهید.

4. شروع به رنگ کردن قسمت های مختلف موی خود کنید.

با آزاد گذاشتن قسمت جلویی موی خود، شروع به ایجاد بخش هایی در پایین موی خود کنید که ضخامت آنها حدود یک چهارم باشد. از ریشه، موهای خود را رنگ کنید، رنگ مو را با انگشت شست خود پخش کنید و سپس آن قسمت از مو را به طرف دیگر منتقل کنید.

این کار را تکرار کنید و در صورت نیاز سر خود را کج کنید تا زمانی که به موهای نزدیک گوش خود برسید. موهای خود را به عقب برگردانید، سپس این روند را در سمت باقی مانده موی خود تکرار کنید. قسمت های جلویی موهای خود را از مسیر جدا کنید.

شستن موها 24 تا 48 ساعت قبل از رنگ و مش مو ضروری است. این به روغن های طبیعی که در این مدت ترشح می شوند اجازه می دهد تا به عنوان مانعی در برابر آن عمل کنند و به چسبندگی موثر رنگ به تارهای مو کمک کنند. بهتر است موهای خود را حالت ندهید زیرا می تواند روند اتصال رنگ را مختل کند.

اگر تصمیم دارید موهای خود را رنگ کنید، نتیجه نهایی را که به دنبال آن هستید در نظر بگیرید. آیا می خواهید ریشه های خود را رنگ یا مش کنید؟ رنگ خود را تازه کنید؟ کمی درخشش اضافه کنید؟ موهای خاکستری یا سفید خود را بپوشانید؟ وقتی آن را مشخص کردید، می ‌توانید محصول مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

فرقی نمی‌ کند که به دنبال رنگ‌آمیزی ریشه ‌ها یا رنگ ‌سازی سراسری باشید، محصولات اختصاصی برای هر موقعیت رنگ‌آمیزی وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که محصول مناسب را تهیه کرده‌اید. علاوه بر این، در نظر بگیرید که ممکن است به چند جعبه رنگ مناسب برای پوشاندن کل سر خود نیاز داشته باشید.

چگونگی رنگ و مش در خانه

فرایند چگونگی رنگ و مش مو

تقریباً تمام رنگ ‌های موی جعبه‌ای حاوی مواد شیمیایی هستند، بنابراین در صورت عدم استفاده صحیح می ‌توانند به موهای شما آسیب برسانند.

ما هرگز پیشنهاد نمی کنیم موهای خود را در خانه رنگ کنید. رنگ کردن مو یک روش کاملاً حرفه ای است که در آن آرایشگر شما وضعیت مو را از نزدیک بررسی می کند و همچنین به شما کمک می کند تا در مورد سایه ای که می تواند با شخصیت شما مطابقت داشته باشد تصمیم بگیرید.

اگر موهای خود را توسط افراد حرفه ای رنگ کنید، که می دانند چه کاری انجام می دهند، برای موهای شما بهترین انتخاب است. آنها همیشه از رنگ های حرفه ای استفاده می کنند که با رنگ های معمولی که ممکن است به صورت آنلاین یا از داروخانه خریداری کنید متفاوت است. در بررسی فرایند رنگ و مش باید بدانید که رنگ کردن موهای شما زمانی ایمن است که به صورت حرفه ای با محصولات با کیفیت بالا انجام شود.

همچنین بستگی به نوع رنگی دارد که قرار است استفاده کنید. درست مانند، سفید کننده می تواند بیشترین آسیب را به موهای شما وارد کند، اما اگر آرایشگر این کار را انجام دهد، موها را تجزیه و تحلیل می کند و با استفاده از کمترین میزان مضر به نتایج دلخواه کمک می کند. در بررسی فرایند رنگ و مش باید بدانید که مراقبت های بعدی نقش حیاتی برای جلوگیری از آسیب ایفا می کند.

پس از استفاده از رنگ از موهای خود به خوبی مراقبت کنید. از شامپو، نرم کننده و محصولات حالت دهنده بر پایه پروتئین و مرطوب کننده استفاده کنید.

در مورد اینکه کدام نوع شامپو و نرم کننده می تواند برای موهای رنگ شده شما مناسب باشد، می توانید با تکنسین حرفه ای خود مشورت کنید. اگر می‌خواهید موهای خود را در خانه رنگ کنید، توصیه می ‌کنیم فقط از رنگ ‌های گیاهی استفاده کنید تا آسیبی نبیند.

در بررسی فرایند رنگ و مش باید بدانید که رنگ کردن موهای شما می تواند باعث سفید شدن مو شود در حقیقت یک افسانه است. رنگ مو روی ساقه مو اعمال می شود، بنابراین هیچ کاری با فرآیند رنگدانه طبیعی در سطح فولیکولی انجام نمی دهند.

در واقع، در حالی که موهای خود را رنگ کرده اید، عامل سن عاملی است که همیشه بر علیه شما کار می کند و در نتیجه موها بیشتر خاکستری می شوند.

هنگامی که رنگ مو از بین رفت، متوجه موهای خاکستری بیشتری خواهید شد و ممکن است این موضوع را با رنگ مو مرتبط کنید. بنابراین رنگ کردن مو بهترین راه برای پوشاندن موهای سفید یا خاکستری است و کمکی به افزایش سفیدی مو نمی کند.

سخن پایانی :

رنگ موی دائمی در دو قسمت وجود دارد. یکی حاوی پیش سازهای رنگ و یک عامل قلیایی است. دیگری یک اکسید کننده، معمولاً پراکسید هیدروژن است.

پس از اینکه این قسمت ها با هم ترکیب شدند، این مخلوط به مدت 30 تا 45 دقیقه روی موها اعمال می شود. در طول این مدت، تعدادی واکنش شیمیایی برای ایجاد مولکول های رنگ و وارد شدن آنها به داخل قشر مو انجام می شود. در بررسی فرایند رنگ و مش باید بدانید که پیش ساز رنگ اولیه توسط پراکسید هیدروژن اکسید می شود تا یک واسطه واکنشی تشکیل دهد.

رنگ نهایی با واکنش بیشتر با یک جفت کننده مانند رزورسینول ایجاد می شود. به طور معمول، واکنش‌های متعددی که شامل جفت‌کننده‌های چرخه رنگ است، برای ایجاد سایه دلخواه مو مورد نیاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *