شینیون مو چیست ؟

Rate this post

مدل موهایی مانند شینیون مو در درجه اول بسیار شیک هستند. با این حال، در حالی که استفاده از این مدل ‌ها در موقعیت ‌های مختلف بسیار خوب است، لذا اگر می‌ خواهید موهایی سالم و زیبا داشته باشید، واقعاً آنها را به عنوان مدل موی روزمره توصیه نمی ‌کنیم.

هر مدل مویی که موها را به عقب بکشد باعث ایجاد تنش در فولیکول های مو می شود. این به ویژه برای موهایی که در امتداد خط موی شما قرار دارند صادق است. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با شینیون مو لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

آشنایی با مدل شینیون مو

هنگامی که موهای شما برای مدت طولانی تحت کشیدن قرار می گیرند، می تواند باعث شکافتن و ضعیف شدن موها شود. این می تواند در نهایت منجر به جدا شدن مو از ریشه شود. اگر خود فولیکول مو آسیب ببیند، ممکن است با ریزش موی غیرقابل برگشت مواجه شوید که باعث ظاهر شدن خط رویش مو می شود.

همچنین ممکن است سردرد را تجربه کنید، که ناشی از استرس طولانی مدت روی اعصاب پوست سر است. اما لطفاً به یاد داشته باشید که این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که هر روز و برای مدت طولانی از این مدل ‌ها استفاده کنید.

مدل شینیون مو

مدل موی شینیون یک مدل موی پیچ خورده است که در پشت گردن قرار می گیرد. این کلمه از اصطلاح فرانسوی “chignon du cou” گرفته شده است که به معنای “پیچ خوردن” است. مدل موی شینیون هم برای مناسبت های فانتزی یک مدل محبوب است و ایجاد آن به تنهایی نسبتاً ساده است. برای ایجاد مدل موی شینیون داشتن موهای متوسط تا بلند ضروری است. موهای کوتاه به خوبی کار نمی کنند.

برای ایجاد این مدل موها را بشویید، حالت دهید و کاملا خشک کنید. اگر موها مجعد یا موج دار هستند، ممکن است نیاز به صاف کردن داشته باشند. برخی از افراد هنگام ایجاد شینیون مو، موهای خود را به پهلو باز می کنند، در حالی که برخی دیگر موهای خود را صاف و به پشت می کنند. هر کدام از این سبک ها می توانند زیبا به نظر برسند، اگرچه قسمت کناری کمی رایج تر است. این فقط یک موضوع شخصی است.

موها را جدا کنید، ژل یا کرم حالت دهنده را در سراسر آن بمالید و رشته های شل را در قسمت جلویی به عقب بچسبانید. برای استایل رسمی ‌تر، موها می‌ توانند کاملاً صاف باشند، اما برای ظاهری غیررسمی ‌تر، ممکن است ایده خوبی باشد که موها کمی نرم ‌تر به نظر برسند و تارهای شل ‌تری داشته باشند. در مرحله بعد، موها را در یک دم اسبی کم پشت گردن قرار دهید، دقیقا همان جایی که مدل موی شینیون باید باشد.

در این مرحله، چند راه مختلف برای ایجاد مدل موی شینیون وجود دارد. اولین مورد این است که موها را به صورت گره ای در اطراف نگهدارنده دم اسبی بپیچید. کسانی که موهای بلند دارند ممکن است بتوانند موها را در خود بکشند و از این طریق گره ایجاد کنند. راه دیگر این است که مدل دم اسبی را به دو قسمت تقسیم کنید و هر کدام را در جهت متفاوتی بپیچید.

روش ‌ ایجاد مدل مو شینیون

روش ‌های دیگری برای ایجاد مدل موی شینیون وجود دارد، و ممکن است آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی جواب می‌ دهد. وقتی گره ایجاد شد، آن را با سنجاق مو محکم کنید. برخی از افراد شینیون مو را مستقیماً در پشت سر ایجاد می کنند، در حالی که برخی دیگر آن را کمی به سمت کناری قرار می دهند.

برای بهبود ظاهری نامرتب، بعد از اینکه شینیون سنجاق شد، چند پیچک از موهای خود را بیرون بکشید. این ظاهر معمولی تری را به شما می دهد. مدل موی شینیون می‌تواند یک انتخاب عالی و کلاسیک برای همه مناسبت ‌ها، از جمله مراسم جشن، عروسی یا سایر رویدادهای مهم باشد. تزئینات مو ممکن است به شینیون اضافه شود، مانند سنجاق های تزئینی یا گل، که می تواند یک انتخاب عالی برای یک جشن عروسی باشد.

 

آشنایی با مدل شینیون مو

 

نکات مهم در رابطه با شینیون مو

ما می دانیم چقدر سخت است که بفهمیم چه مدل مویی را می خواهید در مهمترین روز زندگی خود انتخاب کنید (بدون فشار) و حتی سخت تر است که دقیقاً آنچه را که می خواهید برای آرایشگر خود توصیف کنید. عکس‌ ها حیاتی هستند – مهم نیست چقدر خوب فکر می ‌کنید که دارید آنچه را که می ‌خواهید توصیف می ‌کنید، لذا هیچ راهی وجود ندارد که آرایشگر بیچاره بتواند به درون سر شما نفوذ کند و آنچه را که می‌بینید ببیند، بنابراین تا جایی که می ‌توانید عکس بیاورید. این هدف اصلی مجموعه های آرایشی در سالن ها است، ارائه ایده ها و تصاویری که به شما کمک می کند تا مدل موهای رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

– موهای عروس به صورت شینیون باز

شینیون مو اساساً روش فرانسوی برای توصیف چیزی است که ما معمولاً آن را به صورت یک حالت ملموس تر یعنی به شکل یک دایره بسته می بینیم. به طور معمول در پشت گردن استفاده می شود، موها به صورت گره ای جمع شده و در جای خود سنجاق می شوند. می ‌تواند شل یا تنگ باشد، معمولاً با قسمت جلویی، اغلب با حاشیه‌ های بلند یا تکه ‌هایی از مو که در اطراف صورت رها می ‌شوند. در واقع فقط چند چیز وجود دارد که باید در رابطه با شینیون مو تصمیم بگیرید، اولین مورد این است که آیا گره ظاهری آن به صورت بسته است یا شل.

دومین موردی که باید در مورد آن فکر کنید این است که قرار است با نحوه ریزش موهای صورتتان چه کاری انجام دهید: آیا با تکه ‌هایی از موهایی که به پشت سنجاق شده‌اند، صاف می ‌شوند، یا به صورت مجعد قرار می گیرند.  این باید به چند نکته بستگی داشته باشد: شکل صورت شما و اینکه چه چیزی بیشتر برای شما مناسب است. چقدر از ریزش تکه های مو در اطراف صورتتان آزار خواهید داد.

مراحل شینیون مو

– شینیون ساده

گاهی اوقات چیزهای به ظاهر ساده نیاز به کمی ظرافت دارند، مانند یک شینیون مو. با دستورالعمل‌های ساده این مدل موی، می‌توانید در عرض چند دقیقه به یک موی موی عالی برسید.  نکته ای که باید به آن توجه کنید: حداقل موهای بلند تا شانه برای اکثر مدل های مو ایده آل است. در غیر این صورت وقتی می‌خواهید موهایتان را بلند کنید یا بچرخانید، ممکن است کار سخت شود.

یک شینیون کلاسیک را می توان به راحتی انجام داد و برای هر موقعیتی مناسب است، چه یک جلسه کاری، چه بیرون رفتن با دوستان یا یک جشن بزرگ. برای دستیابی به این مدل مو، اولین قدم این است که موهای خود را صاف کنید. اگر از اتو مو کراشین فیلیپس استفاده می کنید، موهای شما نه تنها در برابر گرمای بیش از حد محافظت می شود، بلکه به لطف فناوری ویژه SilkPro Care، صاف و ابریشمی می شود. شینیون مو شما به سادگی می درخشد!

1. موهای خود را بشویید و صاف کنید. صفحات اتو مو کراشین فیلیپس با کراتین غنی شده است، یک ماده جادویی که موها را قوی، صاف و زیبا می کند. هنگامی که موهای شما کاملا آماده شد، آنها را با دقت به سمت پشت سر خود برس بزنید.

2. یک بخش جانبی به سمت چپ ایجاد کنید و قسمت کوچکی از مو را در سمت چپ جدا کنید.

 

شینیون ساده

 

3. موهای باقی مانده را در یک سمت دم اسبی کم قرار دهید و با کش محکم کنید. دم اسبی خود را دور کش بپیچید تا یک کلاف غول پیکر ایجاد کنید که نوار را پنهان می کند.

4. حالا قسمت جلویی موهایتان را روی کش بکشید، مطمئن شوید که زیبا و صاف است. آن را با سنجاق محکم کنید. همه چیز را با کمی اسپری مو تمام کنید!

–     شینیون کلاسیک

شینیون مو کلاسیک یک ریشه فرانسوی دارد. استفاده از این مدل مو موجب می شود گردن شما را بلند و ظریف نشان دهد و برای هر موقعیتی مناسب است. این مدل موی آسان در سال گذشته محبوبیت خاصی در بین افراد داشته است.

برای فرهای ضخیم یا وز: اگر برای چند دقیقه موهای خود را با اتو مو کراشین آماده کنید، ظاهر آن بسیار جذاب است. فقط در 30 ثانیه آماده می شود!

برای موهای نازک: اگر از سشوار فیلیپس EssentialCare با ضمیمه پخش کننده برای افزایش حجم استفاده می کنید، می توانید مدل موی خود را به سطح دیگری ببرید.

– مرحله 1

هنگامی که موهای شما مطابق با نوع موی شما آماده شد، آن ها را با دم اسبی کم پشت به هم ببندید – باز شده یا در صورت تمایل صاف به پشت.

– مرحله2

دم اسبی خود را با حرکت به سمت بالا بچرخانید تا شکل مناسبی ایجاد کنید. آن را با سنجاق سر در جای خود محکم کنید.

– مرحله 3

در انتها، می توانید انتهای موهای خود را در زیر پنهان کنید تا شکل حلزونی ایجاد کنید. از اسپری موی زیادی استفاده کنید تا موی کامل خود را در جای خود نگه دارید.

موارد حائز اهمیت در ایجاد یک شینیون موی مناسب

یکی از محبوب ‌ترین و نمادین ‌ترین مدل های شینیون مو، شینیون پیچ خورده است. دلیلی وجود دارد که چرا این مدل مو برای دهه ها جزء اصلی بوده است، شینیون پیچ خورده ظاهری سریع و آسان است که می توانید آن را استفاده کنید.

به خصوص در ماه های تابستان که اغلب موهایمان را بلند می کنیم. شینیون پیچ خورده نوعی از شینیون کلاسیک است که یک گره یا کلاف مو در پشت سر است. هنگام تلاش برای این نسخه از سبک کلاسیک، موها به درون خود پیچیده می‌شوند تا شکلی مناسب در پشت گردن ایجاد کنند.

 

شینیون موی مناسب

 

بهترین قسمت در مورد شینیون پیچ خورده چیست؟ برای هر نوع و بافت مو مناسب است، به شرطی که تارهای شما به اندازه کافی بلند باشند که در دم اسبی قرار بگیرند. اگر می‌خواهید این سبک را امتحان کنید، خوش شانس هستید. همه چیزی که نیاز دارید چند محصول، ابزار و توصیه ‌های گام به گام در زیر است.

– ابزار و محصولات شینیون پیچ خورده

قبل از شروع به استایل دادن به رشته موهای خود، تمام محصولات لازم را که برای رسیدن به شینیون پیچ خورده نیاز دارید جمع آوری کنید.

– استفاده از یک نرم کننده مناسب که از شکستگی و محافظت از مو در برابر ابزارهای داغ جلوگیری می کند. بعلاوه، شما می خواهید موهایتان در حالت درست در هنگام انجام هر نوع اصلاح، شامل شینیون پیچ خورده، در حالت مطلوب باشد. برای شروع، موهای خود را با یک سشوار موثر و ایمن باد کنید.

– برای حفظ جهش مو، از اسپری مو برای نگه داشتن و برای کسانی که رشته های ضخیم تری دارند  از یک روغن برای درخشندگی استفاده کنید. اگر موهای ظریفی دارید، چیزی شبیه به یک اسپری می خواهید که هنگام مدل دادن به شما کمک کند.

راهنمای گام به گام شینیون پیچ خورده

برای حالت دادن به موهای خود به شکل شینیون مو پیچ خورده باید این مراحل را دقیقا دنبال کنید.

– موها را آماده کرده و سشوار کنید

موها را با نرم کننده یا اسپری محافظ حرارتی آماده کرده و با سشوار خشک کنید. اگر رشته‌ های مجعد طبیعی دارید، محصولاتی مثل ریمن پیشنهاد می شود و بعد از آن از یک صاف کننده استفاده کنید تا موهای شما براق‌تر شود.

– پخش مو

مو را به سه قسمت تقسیم کنید: سمت راست جلو، سمت چپ جلو، و پشت. قطعات جلویی را به سمت بالا ببرید.

– دم اسبی درست کنید

قسمت پشت را در دستان خود بگیرید، یک دم اسبی کم ارتفاع در پشت گردن ایجاد کنید و آن را با کش محکم کنید. برای حجم بیشتر، قسمت پشتی را در قسمت تاج قرار دهید. دم اسبی را که درست کرده اید با اسپری بافت اسپری کنید. این به موها کمی چسبندگی می دهد، بنابراین وقتی بعداً از سنجاق بابی استفاده کنید، همه چیز در جای خود باقی می ماند.  برای حجم بیشتر، دم اسبی را نیز شانه کنید. سپس، دم اسبی را از انتهای آن بگیرید و آن را دور دو انگشت حلقه کنید.

 

شینیون پیچ خورده

 

– قسمت های جانبی را به عقب بچرخانید

قسمت جلوی موی خود را بردارید و آن را به سمت عقب بچرخانید، دور از صورت. آن قسمت را در سمت چپ بالای شینیونی که ایجاد کردید سنجاق کنید. این کار را در طرف دیگر تکرار کنید، آن را از صورت بچرخانید و آن را در سمت راست بالای شینیون سنجاق کنید.

– سنجاق و اسپری کنید

اگر انتهای شلی در موهای شما وجود دارد، آنها را در جای خود قرار دهید و سنجاق کنید. ظاهر خود را با اسپری مو محکم کنید. شنیونی پیچ خورده برای هر موقعیتی، از یک رویداد کاری یا شب قرار گرفته تا عروسی، مناسب است.

سخن پایانی

درحقیقت شنیون مو پیچ خورده برای هر موقعیتی، از یک رویداد کاری تا عروسی، مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *