میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ چیست؟

Rate this post

میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی برای طراحی و فرم دهی ابروها است که از طریق قلمی که تشکیل‌شده از چندین سوزن، خطوط نازک و باریکی شبیه به تار موهای طبیعی ابرو را با استفاده از رنگ‌دانه‌ها در نواحی خالی ابرو ایجاد خواهد کرد.

این تکنیک باعث می‌شود ابروها پرتر به نظر برسند و زیبایی آن را چندین برابر می‌کند. میکروبلیدینگ درواقع روش پیشرفته تاتوهای سنتی بوده. در این روش نواحی خالی و ناقص ابروها با میکروبلیدینگ پر خواهد شد و ظاهری بسیار شبیه به ابروهای طبیعی خلق می‌کند. میکروبلیدینگ یک روش آرایش دائم بر روی ابروهاست که نتیجه بسیار طبیعی و واقعی ارائه می‌دهد. این کار توسط ابزار خاص و توسط افراد متخصص شکل خواهد گرفت.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو کلمه‌ای است که این امروزه زیاد شنیده می‌شود. تعداد خانم‌هایی که به خاطر ابروهای کم‌پشت نازک دائم مجبورند می‌شوند از مداد ابرو، ژل یا سایه براي پر کردن ابروهایشان استفاده کنند کم نیست. میکروبلیدینگ ابرو یکی از جدیدترین روش‌های پر کردن ابروها بوده که ماندگاری نسبتاً طولانی دارد و برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو یا اصلاح فرم آن‌ها استفاده خواهد شد.

این روش خراش‌های بسیار کوچکی بر روی پوست ایجاد می‌کند. این خراش‌ها باید با استفاده از رنگ‌دانه‌های همرنگ موهای طبیعی ابرو پرشده باشد تا قسمت‌های خالی آن را به‌طور کامل پر شود و ابروها پرتر و جذاب‌تر و زیباتر به نظر برسد. این روش با مقایسه با سایر روش‌های پر کردن ابرو مانند تاتو، هاشور و… طبیعی‌تر به نظر می‌رسد و ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت.

نکته خیلی مهم این است که میکروبلیدینگ باید توسط یک فرد ماهر و باتجربه و متخصص این کار باشد تا ابروها کاملاً قرینه و یکدست باشند و مقدار مناسبی رنگ‌دانه وارد پوست شود. با توجه به این موضوع به شما عزیزان توصیه می‌کنیم به‌جایی مراجعه کنید که متخصص آن دانش کافی در خصوص شناسایی آناتومی چهره فرد و تعیین بهترین فرم ابروها را داشته باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این خواهد بود که این کار نیاز به ترمیم دارد و حدود ۴ تا ۶ هفته بعد از جلسه اول باید مجدداً مراجعه کرد تا فرم ابروها طبیعی‌تر و زیباتر شود و ماندگاری آن نیز بالاتر برود و یا اگر مشکلی داشت آن را برطرف کنند.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آن‌ها

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن که دو روش از هاشور ابرو تشکیل می‌شوند در فاکتورهای گوناگون با یکدیگر تفاوت دارند؛ اما باید بدانید که اگر این کار توسط افرادی نابلد و غیرحرفه‌ای انجام شود ممکن است به ابروهای طبیعی شما آسیب وارد شود و فرم آن‌ها را نیز خراب کند. به همین دلیل قبل از هر چیز لازم است با مشاهده نمونه کارها از کار شخص مطمئن شوید. در ادامه این مقاله چند تا از ابزارهای این کار را نام‌خواهیم برد.

1- ابزار مورداستفاده

میکروبلیدینگ فیبروز به‌صورت دستی و توسط قلم بلید که ابزاری غیر الکتریکی و بدون موتور است انجام خواهد شد. دستگاه بلید دارای سوزن‌هایی یک‌بارمصرف در مدل‌های فلت یا اسلوپ تشکیل‌شده که فشار دست سوزن‌ها را بر روی پوست حرکت داده و کار طراحی را بر عهده دارد. درصورتی‌که میکروپیگمنتیشن  با استفاده از دستگاه و قلمی دیجیتال و دارای موتوربرقی باقابلیت تنظیم دور موتور صورت می‌گیرد.

2-میزان نفوذ رنگ در غشای پوست

رنگی که استفاده می‌شود در میکروبلیدینگ تنها به میانه غشای پوست نفوذ خواهد کرد و این خراش‌های تولیدشده عمق زيادي ندارد ازاین‌رو میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی محسوب می‌شود. ولی در میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه‌های عمیق پوست نفوذ خواهد کرد به همین دلیل اثرات میکروپیگمنتیشن ماندگاری طولانی‌تری دارد و گاهی تا 5 سال این ماندگاری ادامه خواهد داشت.

 

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آن‌ها

 

3- میزان طبیعی شدن ابروها بعد از اتمام کار

در میکروبلیدینگ، رنگ به‌صورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو انجام می‌شود ولی در اندازه‌ای ریزودرشت کشیده می‌شود ازاین‌جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن که در آن تمام قاب ابرو از جوهر پر خواهد شد، جلوه‌ای طبیعی‌تر به ابروها خواهد بخشید.

4- دوره بهبودی و هزینه

میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه‌تری بهبود پیدا خواهد کرد. علاوه بر این‌که هزینه کم‌تری را دارد دوام کوتاه‌تری هم خواهد داشت. به همین علت می‌توان به‌عنوان روشی کمتر تهاجمی براي ایجاد طراحی طبيعي ابروها نام برد.

5- مدت ماندگاری

به علت تزریق سطحی‌تر مواد در پوست درروش میکروبلیدینگ ابرو، می‌توان گفت میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی براي زيبايي ابروها محسوب می‌شود این در حالی است که در شیوه میکروپیگمنتیشن به علت تزریق عمقی‌تر مواد در پوست ابرو، حالت جدید آن نسبت به فیبروز دائمی‌تر می‌باشد.

میکروبلیدینگ چگونه روی پوست اجرا می‌شود؟

داشتن ابروهایی خوش‌فرم و زیبا آرزوی هر خانمی است؛ زیرا ابروها تأثیر زیادی در زیبایی چهره فرد خواهد داشت و تغییر حالت آن‌ها می‌تواند به قیافه افراد تنوع زیادی را ببخشد. رنگ‌دانه‌ها با ابزار خاصی که دارای یک ردیف از چند سوزن تشکیل‌شده است، داخل پوست قرار می‌گیرند. متخصصی که شما انتخاب کردید، سوزن و نوع آن را با توجه به نوع پوست شما انتخاب خواهد کرد. رنگ‌دانه‌ها درست در زیر اپیدرم و قسمت کم‌عمق درم قرار خواهد گرفت و سایه‌هایی طبیعی تولید می‌کنند. این رنگ‌دانه‌ها درست در جهت رویش طبیعی موهای ابرو اجرا می‌شوند و نتیجه نهایی بسیار طبیعی جلوه خواهد داد. انجام این روش برای ابروها حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد

بستگی به نوع و مدل میکروبلیدینگ و همچنین رنگی که انتخاب می‌کنید دارد برای میکروبلیدینگ میزان ماندگاری آن می‌تواند بین ۷ ماه تا ۲۶ ماه ماندگاری داشته باشد.

اگر شما دوست دارید که میزان ماندگاری میکروبلیدینگ بر روی ابروهای شما بیشتر از یک سال باشد حتماً این مورد را در ابتدای کار به متخصصی که انتخاب کرده‌اید بگویید که آن‌ها برای شما یک مدل و رنگ مناسب میکروبلیدینگ را در نظر بگیرند که بیشتر از یک سال ماندگاری داشته باشد.

و اگر شما می‌خواهید که تنها برای چند ماه از این روش برای زیباسازی و هاشور ابروهای خود استفاده کنید می‌توانید این مورد را هم در ابتدای کار بگویید که مدل میکروبلیدینگ که انتخاب کرده‌اید را برای شما در مدت‌زمان کوتاه در نظر گرفته شود.

معایب و محدودیت‌های میکروبلیدینگ چیست؟

برای میکروبلیدینگ عدم استفاده از هرگونه نیروی الکتریکی لازم نخواهد بود، اتومیشن جهت قرار دادن رنگ در پوست و صرفاً استفاده از فشار فیزیکی دست برای ایجاد خطوط در پوست را ایجاد خواهد کرد

 

معایب و محدودیت‌های میکروبلیدینگ چیست؟

 

1-کمترین ماندگاری رنگ

2-یادگیری دشوار جهت حصول نتایج طبیعی و ماندگار

3-ضخیم‌تر بودن هاشورهای ایجادشده نسبت به موهای طبیعی

4-تخریب بافت پوست به دلیل کشیده شدن تیغ بلیدینگ روی پوست همراه با فشار فیزیکی دست

5-عدم یکسان و یکنواخت بودن فشار دست در ابتدا و انتهای فرایند

6-ایجاد دردهای در ناحیه مچ برای کاربر

مزایای میکروبلیدینگ

1-میکروبلیدینگ مانند دیگر روش‌های زیبایی صورت مزایای خاص خود را دارد و به دلیل داشتن این مزیت‌ها که امروزه طرفداران زیادی را پیداکرده است.

2-یکی از بهترین و مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از میکروبلیدینگ ابرو این است که در این روش تقریباً نیمه دائمی خواهد بود.

و اگر از این کار پشیمان شده باشید شما می‌توانید ابروهای خود را به‌راحتی به حالت اولیه بازگردانید.

3-در این روش می‌توان از رنگ‌دانه‌های گوناگونی برای حالت دادن و زیباسازی ابروها استفاده کرد.

4-یکی دیگر از مزایای استفاده از میکروبلیدینگ ابرو این است که خانم‌هایی که زیاد وقت رفتن به آرایشگاه را ندارند می‌توانند با استفاده از این روش برای مدتی ظاهر زیبا و آراسته را برای ابروهای خود ایجاد کنند و در وقت خود صرفه‌جویی زیادی را کرده‌اند.

5-افرادی که برخی از لوازم‌آرایش که پوستشان حساسیت دارد می‌توانند با استفاده از میکروبلیدینگ ابرو ظاهر ابروهای خود را مرتب کنند.

میکروبلیدینگ برای چه افرادی مناسب است؟

در این روش شما می‌توانید فرم دادن و پر کردن قسمت‌های خالی ابروها این روش را کاملاً مناسب دانست. درواقع خانم‌هایی که ابروهایشان به هر دلیلی نازک شده است یا فرمی نامتقارن پیداکرده می‌توانند با روش میکروبلیدینگ مشکلات ابروی خود را برطرف کنند.

کسانی که نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند می‌توانند با همین روش صاحب ابروهایی خوش‌فرم و طبیعی شوند. افرادی که قبلاً سایه ابرو داشته‌اند یا هاشور کرده‌اند می‌توانند نتایج آن را با استفاده از این روش اصلاح کنند یا فرم ابروها را زیباتر و بسیار طبیعی‌تر نشان دهند.

نکاتی که قبل از انجام میکروبلیدینگ باید رعایت کنید

درزمانی که قصد دارید میکروبلیدینگ برای ابروهای خود انجام دهید از نوشیدن قهوه، الکل و نوشیدنی‌های انرژی‌زا کاملاً خودداری کنید.

1-آسپیرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن را ۲۴ ساعت قبل از انجام مصرف نکنید.

 

نکاتی که قبل از انجام میکروبلیدینگ باید رعایت کنید

 

2-امگا ۳ (روغن ماهی) را ۱ هفته قبل از انجام مصرف نکنید.

3-از ۳ روز قبل از درمان، زیر نور شدید آفتاب قرار نگیرید.

4-۲ الی ۳ روز قبل از انجام از انجام وکس صورت خودداری کنید.

5-از دو هفته قبل از انجام نباید لایه‌برداری شیمیایی پوست و یا لیزر موهای زائد استفاده کرده باشید.

6-قبل از انجام این کار حتماً دوش بگیرید و تمیز باشید، زیرا ممکن است چند روز اجازه حمام رفتن را نداشته باشید.

بعد از میکروبلیدینگ به چه مواردی توجه داشته باشیم؟

1-سعی کنید بعد از میکروبلیدینگ، فعالیت‌هایی که موجب افزایش تعریق خواهد دوری‌کنید.

2-ورزش‌هایی مانند شنا، سونا گرم، جکوزی را انجام ندهید.

3-هر نوع لیزر و یا لایه‌برداری شیمیایی و استفاده از هر نوع کرم‌های حاوی رتین A یا اسید گلیکول بر روی صورت یا گردن استفاده نکرده باشید.

4- به مدت هفت روز غذاهای تند میل نکنید.

5-به مدت ده روز از خوابیدن بر روی صورت خود خودداری کنید.

6-به مدت ده روز از هیچ‌گونه محصول آرایشی بهداشتی، شوینده صورت و کرم در محل میکروبلیدینگ استفاده نکنید.

7-ابرو میکروبلید شده را هرگز نخارانید و پوست خشک‌شده آن را نکنید و اجازه دهید به‌مرورزمان از بین بروند.

8-از قرار گرفتن در وسایل نقلیه روباز مانند دوچرخه، موتورسیکلت و خودروهای سرباز خودداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *