کاشت ناخن

کاشت ناخن

Rate this post

کاشت ناخن به عنوان یک فعالیت آرایشی و زیبایی محسوب می شود که امروزه بین خانم ها بسیار رایج شده است. مانیکور و پدیکور از جمله فعالیت ‌های مراقبت از خود هستند. اکثر متخصصان معتقدند که مانیکور و پدیکور بی خطر است. اگر به یک سالن حرفه‌ای با استانداردهای ایمنی خوب بروید، می‌توانید به خوبی از خدمات آنان نهایت استفاده را ببرید. در حقیقت فرایند کاشت ناخن به روش های متعددی و با تزیینات متفاوتی صورت می گیرد. سعی کنید در این حوزه از افراد با تجربه کمک بخواهید.

مهم ترین روش های کاشت ناخن

در زیر به بررسی مهم ترین روش های کاشت ناخن پرداخته شده است:

1- کاشت قالبی

2- کاشت ژله ای

3- کاشت میکس

4- کاشت پودری

1-در نوع اول، که اکثر افراد آن را نوعی کاشت ناخن بی کیفیت می دانند، باید بدانید که نباید به هیچ عنوان تماسی با آب داشته باشید. در حقیقت در این روش، مواد موثره، روی ناخن مصنوعی شما زده خواهد شد، سپس محکم روی ناخن فشار وارد می کنند تا به خوبی مواد به ناخن بچسبد. حتی این روش نیازی به انجام سوهان روی ناخن ندارد. این نوع کاشت ناخن معمولا برای افرادی که تایم کافی برای رسیدگی به ناخن و زیبایی ناخن های خود ندارند، مناسب است.

کاشت قالبی بیشتر برای افراد زیر مناسب است:

– افرادی که شکل ناخن های آن ها نامنظم است.

– افرادی که ناخن های ضخیم دارند.

– افرادی که ناخن های آن ها از شکل طبیعی خود خارج شده است.

– در مجموع این نوع کاشت ناخن برای افرادی که بسیار عجله ای هستند مناسب است.

2-در نوع دوم، باید بدانید که باید مواد به صورت ژل را از مراکز معتبر خریداری کنید و به تکنسین خود تحویل دهید تا آن را برای شما آماده کند. در این روش هیچ آسیبی به ناخن های شما وارد نمی گردد و بیشتر برای افرادی که ناخن های خود را می جوند مناسب است. مهم ترین مراحل کاشت ژله ای به شرح زیر است:

  • استفاده از مانیکور خشک
  • قالب گیری درست ناخن
  • استفاده از مواد مرغوب
  • سوهان نمودن ناخن
  • تمیزسازی
  • مجدد سوهان کشی و اتمام فعالیت

3-در نوع سوم، باید بدانید که همان طور که اسم آن نشان دهنده نوع کاشت ناخن است در حقیقت این روش به صورت ترکیبی از روش کاشت پودری و ژله ای است. در این روش حتما باید از محصولات و ژل ضدقارچ استفاده گردد تا ناخن دچار حساسیت یا آسیب نشود. در ادامه کاشت پودری را روی ناخن اعمال می کنند. این نوع کاشت به نسبت روش های دیگر کمی گران است و نیازمند هزینه بیشتری در این حوزه می باشد.

4-در نوع چهارم، به جرات می توان گفت کاشت پودری پرطرفدارترین و مقاوم ترین کاشت ناخن نسبت به نمونه های قبلی خود است. در این روش از محصول مناسب  و مرغوبی برای كاشت استفاده می گردد. سعی کنید بعد از اتمام کار ناخن های خود را به خوبی سوهان بکشید. هم چنین این روش برای افرادی که بسیار عجله ای هستند توصیه نمی شود، چرا به زمان زیادی برای اعمال آن روی ناخن نیاز است. کاشت پودری بیشتر برای افراد زیر مناسب است:

– برای افرادی که حوصله و تایم کافی برای انجام کاشت دارند مناسب است. سعی کنید  حتما در این روش تایم خود را خالی کنید و با خیالی آسوده به انجام آن اقدام کنید.

نحوه کاشت ناخن

نحوه انتخاب سالن جهت کاشت ناخن

قبل از انجام هر گونه درمان زیبایی، اولین کاری که باید در کاشت ناخن انجام دهید این است که مطمئن شوید سالن از بهترین شیوه ها برای سلامت و ایمنی پیروی می کند. کارکنان باید برای هر مشتری از ابزارهای جدید استفاده کنند و ایستگاه های مانیکور و پدیکور را به طور کامل بین مشتریان پاک کنند. می توانید از قبل تماس بگیرید تا در مورد مراحل تمیز کردن آنها بپرسید. این به شما کمک می کند از خطر عفونت ناشی از ابزار کثیف جلوگیری کنید.

اگر نگران بخار ناشی از مواد شیمیایی هستید، با مدیر سالن در مورد کیفیت هوا مشورت کنید. برخی از سالن ها از فن های کوچک برای پخش کردن بخار استفاده می کنند. همچنین می‌توانید یک ایستگاه در یک منطقه با تهویه مناسب از سالن، مانند نزدیک درب درخواست کنید. یکی دیگر از راه های خوب برای به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد سالن ها جهت کاشت ناخن این است که از دوستان و همسایگان خود بپرسید. به عنوان مثال، اگر فردی را می شناسید که فرایند کاشت را کرده است، از او بپرسید که کجا رفته و کارکنان سالن چگونه رفتار کرده اند.

معایب کاشت ناخن و استفاده از مواد شیمیایی

مواد شیمیایی در محصولات کاشت ناخن وجود دارد که ممکن است باعث نگرانی خانم ها بالاخص زن های باردار شود. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی خطر زیادی برای افراد باردار یا جنین های در حال رشد ندارد. خطر بیشتری برای کارگران سالن های باردار وجود دارد. ممکن است هر روز ساعت ها در معرض مواد شیمیایی قرار گیرند.

استون. استون حلالی است که برای از بین بردن ناخن های ژل و گاهی لاک معمولی استفاده می شود. مطالعات نشان می دهد که استون می تواند در سطوح بالایی بر بارداری تأثیر بگذارد. برخی از مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض حلال هایی مانند استون در اوایل بارداری خطراتی مانند سقط جنین دارد.

آنها همچنین می توانند ناهنجاری های جنینی مشابه سندرم الکل جنینی ایجاد کنند. با این حال، مطالعات به طور خاص در مورد مشتریان یا کارمندان سالن ها نبود، بنابراین اثرات حلال های مانیکور مشخص نیست

فتالات ها. فتالات ها دسته ای از مواد شیمیایی هستند که در صدها محصول از جمله برخی لاک های ناخن استفاده می شوند. نگرانی در مورد فتالات ها وجود دارد زیرا برخی از مطالعات نشان می دهد که آنها بر سلامت باروری تأثیر می گذارند. شواهد شناخته شده ای وجود ندارد که نشان دهد آنها بر بارداری انسان تأثیر منفی می گذارند.

مونومر متیل متاکریلات. یک عامل باندینگ است که به چسباندن ناخن های مصنوعی به ناخن های طبیعی شما کمک می کند. مانند سایر آکریلات ها، MMA می تواند باعث تحریک تنفسی و افزایش علائم آسم شود. همچنین با علائمی مانند سرگیجه، خستگی، خارش و بثورات و لرزش دست مرتبط است. برخی از کارشناسان توصیه می کنند از MMA اجتناب کنید، چه باردار هستید یا نه.

مهم ترین مزایای کاشت ناخن :

مهم ترین مزایای کاشت ناخن عبارتنداز:

– زیبایی دستان شما

– فرم دادن به ناخن های شکسته

– بهبود مشکلات مرتبط با ناخن

موارد حائز اهمیت در کاشت ناخن

موارد حائز اهمیت در کاشت ناخن :

کاشت ناخن؛ مشکلات ناشی از ناخن را که تغییر شکل داده و نیاز به تجدید مداوم دارد را از بین می برد و به مدت طولانی ظاهری درخشان و آراسته به ناخن های شما ارئه می دهد. افزایش طول ناخن به طور متوسط به شما این امکان را می دهد تا با تزئین آن با شکل، رنگ و حتی هنر ناخنکار مورد نظر خود، به طور متوسط چندین ماه از آن استفاده کنید.

وقتی صحبت از کاشت ناخن به میان می آید، رویاهای ما در مورد ناخن های اغراق آمیز بسیار بلند است، اما ناخن های مصنوعی یک فرآیند اکستنشن ناخن هستند که می توان آن را در اندازه و شکل دلخواه ساخت.

در حالی که گاهی اوقات می تواند آنقدر طبیعی باشد که نتوان آن را از ناخن های طبیعی متمایز کرد، لذا در صورت درخواست می توان از ناخن ها و طرح های نامحدود استفاده کرد، این امر کاملاً مطابق با نیاز شما تغییر می کند. ناخن های مصنوعی 4 برابر سخت تر از ناخن های طبیعی شکسته می شوند، بنابراین ترجیح داده می شوند که استفاده شوند.

کاربرد ناخن مصنوعی ممکن است از نظر مواد و تکنیک مورد استفاده متفاوت باشد. کاشت ناخن از نظر جنس به 3 ماده تولید شده مخصوص ناخن تقسیم می شود:

GEL

اکریلیک

آکریل و ژل

تمامی متریال ها در طیف رنگ های مختلف موجود می باشند.

کاشت ناخن؛ از نظر تکنیک کاربردی به تکنیک های TEMPLATE و TYPE تقسیم می شود. اگرچه اخیراً دیده‌ایم که می‌توان آن را با بسیاری از مواد جانبی مختلف اعمال کرد، اما نکته اصلی این است که با افزودن آن به نوک ناخن یا با ساختن یک تکیه‌گاه قالب در زیر آن، اطمینان حاصل کنید که آن را گسترش دهید. یکی از سوالاتی که اغلب با ما روبرو می‌شویم این است که «کدام یک از مواد مورد استفاده بادوام‌تر و بهتر است»، در واقع، دوام همه مواد را باید با توجه به کیفیت محصول مورد استفاده و تکنیک استفاده سنجید، زیرا در حال حاضر مواد مختلفی با کیفیت متفاوتی در بازار وجود دارد.

اگر مواد را یکی یکی در نظر بگیریم، متداول ترین و ترجیح داده شده ترین نوع مواد، مواد ژل ناخن به دلیل ماهیت براق و بی بو و همچنین ساختار انعطاف پذیر آن است. سپس می توان گفت که مواد اکریلیک ناخن بعد از آن به میدان می آید، البته این سفارش ممکن است با توجه به ترجیح متخصص یا سالن متفاوت باشد و حتی گاهی اوقات با توجه به جنس ناخن متفاوت است.

مواد اکریلیک ناخن قدیمی ترین نوع ماده ای است که باقی مانده است، ساختاری پودر مانند دارد و جامد می شود، با مایع اکریلیک شکل می گیرد و در واقع بوی تحریک کننده ایجاد می کند. گاهی با نام مواد مرتبط به آن به ناخن های اکریلیک نیز گفته می شود.

ژل که جایگزینی برای مواد اکریلیک است که به عنوان ماده جدید و آسانی که اخیراً ترند شده است تعریف می شود، اکنون جای خود را در بین انواع مواد باز کرده است.

مهم ترین مراحل کاشت ناخن

مهم ترین مراحل کاشت ناخن به شرح زیر است:

1. زیرسازی کردن ناخن

2. تیپ گذاری برای استفاده از محصول

3. استفاده از مواد موثره

4. سوهان نمودن ناخن

5. از بین بردن هز گونه آسیب در ناخن

بازسازی ناخن یک تکنیک فوق‌العاده برای کسانی است که می‌ خواهند ظاهر ناخن ‌هایی را که ممکن است به‌ عنوان مثال آسیب دیده ‌اند، بهبود بخشند. ورزش ها یا آسیب هایی مانند ضربه زدن به انگشت، یا تحت تاثیر جراحی ناخن یا عفونت قارچی ناخن قرار گرفته اند می توانند در حوزه کاشت ناخن باشند. ما از بسیاری از مشتریان می شنویم که آنها در تعطیلات شنا نمی کنند، زیرا نمی خواهند مردم عفونت ناشی از دست آنها را ببینند. در زیر نکات قابل توجهی برای کاشت آورده شده است:

– به هیچ عنوان با وسایل و مواد آلوده در تماس نباشید(بالاخص آب)

– سعی کنید ضربه ای سنگین به دستان شما وارد نگردد.

– بهتر است از دستکش مناسب استفاده کنید.

– از ورود به هر گونه مکان های آلوده خودداری کنید.

ممکن است این سوال برای شما ایجاد گردد که آیا کاشت ناخن سرطان زا است یا خیر. باید گفت که :

امروزه کاشت ناخن بسیار ترند شده است بالاخص بین خانم های جوان که مشتاق هستند ماهانه مطابق با مد روز ناخن های خود را زیباتر کنند و مدل های جدیدتری را روی ناخن های خود پیاده کنند.

این امر موجب می شود افراد دقت بیشتری برای ناخن و مراقبت از آن داشته باشند. در حقیقت، چون از حین کاشت از دستگاه های مخصوص یو وی استفاده می شود که سرطان زا هستند باید تا حدالامکان از استفاده از آن خودداری کرد. به دلیل اینکه اشعه این مواد بسیار بالا است، لذا سعی کنید زیر نظر متخصص این حوزه به این کار اقدام کنید.

قیمت کاشت ناخن

قیمت کاشت ناخن

قیمت کاشت ناخن بسته به مدل انتخابی شما و مواد و محصولات مرغوب و باکیفیتی که استفاده می شود متغیر خواهد بود. هم چنین مهارت تکنسین این حوزه باید بررسی گردد. افراد با تجربه و ماهر هزینه بالایی را برای این کار طلب می کنند. سعی کنید به مراکز و سالن های معتبر که این افراد در آن جا حضور دارند مراجعه کنید. قبل از هر اقدامی از سالم بودن محیط، محصولات و مواد مورد استفاده اطمینان حاصل کنید.

سخن پایانی

امروزه روش های متعددی برای کاشت ناخن وجود دارد، انتخاب این روش بسته به سلیقه شخصی هر فردی متفاوت است، سعی کنید بسته به مشکل خود و یا انتخاب طرح و مدل ناخن، به این کار اقدام کنید. در کنار آن کسب اطلاعات و تجربه در این حوزه برای شما الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *