کوپ و کوتاهی مو

Rate this post

امروزه مدل‌های گوناگونی برای انواع کوپ مد شده است که با استفاده از قیچی‌ها و تیغ‌های مخصوص کوپ زیباتر انجام می‌شود . کوپ و کوتاهی مویکی از روش‌های متداول برای ایجاد شکل ظاهری مرتب و زیبا برای موهاست که این سبک کمک می‌کند زیبایی موها چند برابر بیشتر دیده شود، اگر به دنبال یک تغییر زیبا در مدل موهایتان هستید، مدل موی کوپ می‌تواند پیشنهاد وسوسه‌انگیزی برای شما باشد. بلکه تأثیر خیلی زیادی نیز در افزایش زیبایی چهره دارد. خوشبختانه این روزها انواع گوناگون از مدل کوپ کردن وجود دارد.

اگر می‌خواهید یک تغییر چشمگیری داشته باشید و یا اگر دوست دارید سبک فعلی خود را تازه کنید، درهرصورت کوپ کردن موها می‌تواند شمارا به علاقه‌ای که دارید، بسیار نزدیک کند. شما می‌توانید بعد از کوپ کردن موها با استفاده از رنگ و مش جدید و یا کراتین مو، زیبایی موهای خود را چندین برابر کنید. در ادامه این بخش مدل‌های گوناگونی از کوپ کردن مو را به شما معرفی خواهیم کرد.

کوپ مو چیست؟

این سبک مدل مو، یکی از مدل موی کوتاهی است که تقریباً برای هر سن و سلیقه‌ای موردپسند بوده است. کوپ مو یعنی چی باید گفت منظور، مدل موهای کوتاه است. این روزها کوتاه کردن مو یک هنر محسوب خواهد شد. در این مدل هزینه نگهداری این مدل‌‌های مو معمولاً گران‌تر تمام خواهد شد، زیرا مجبورید هر 6 تا 8 هفته به آرایشگاه مراجعه کنید.

ولی باوجود همه این‌ها، این مدل موها باعث می‌شود تا موهایتان پرپشت‌تر از چیزی که واقعاً هستند، به نظر آیند. کوپ کار حرفه‌ای باید مهارت کامل در اجرای جدیدترین مدل‌های کوپ داشته باشد همین‌طور این مدل‌‌ها بهترین و طبیعی‌ترین ابزار برای کانتور کردن و نشان دادن بهترین ویژگی چهره‌تان است.

کوتاهی مو برای انواع چهره

مدل کوپ و کوتاهی مو جنس موها برای چهره‌های گوناگون متفاوت است. هنگام انتخاب مدل مو، فرم صورت شما یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید در نظر بگیرید به‌عنوان‌مثال اگر صورت شما حالت بیضی‌شکل دارد شما می‌توانید به هر صورت که دوست داشته باشید موهایتان را کوتاه کنید باید دقت زیادی داشته باشی که این مدل مو مناسب چهره شما باشد.

مدل کوتاهی مو چهره‌های مربعی

تشخیص فرم صورت شما می‌تواند مشکل باشد اما برخی از ویژگی‌های متداول برای صورت‌های مربعی و زاویه دارد این مدل مو بسیار مناسب است. کوتاهی مو برای چهره‌های مربعی شکل می‌تواند در طول شانه‌ها بلند باشد تا چهره مربعی شمارا مخفی کنند. در این مدل موها از کناره‌های فک می‌افتد و گوش‌های تیز چهره با موهای افتاده پوشانده می‌شوند.

کوتاهی مو مدل پیکسی

اگر می‌خواهید موهای خود را به زیباترین شکل کوتاه کنید، مدل موی پیکسی یکی ازاستایل موهایی است که تقریباً برای همه‌ی فرم‌های صورت مناسب است. مدل موی کوتاه زنانه پیکسی بلند، مناسب خانم‌هایی با موهای کم‌پشت دارند و می‌خواهند حجم موهایشان را زیاد نشان دهند. با استفاده از سشوار، اتو مو و انتخاب رنگ مناسب مو، می‌توانید حجم موی خودتان را افزایش دهید..

کوتاهی مو مدل باب کوتاه زاویه‌دار

این مدل مو کوتاهی نیاز به درست کردن مداوم ندارد. این سبک کوتاهی به‌خصوص برای موهای صاف بسیار محبوب و جذاب است. اگر به دنبال بلندتر نشان دادن طول گردن خود هستید، مدل موی باب کوتاه زاویه‌دار، مناسب شما است. در این مدل، با کوتاه کردن موهای پشت سر از موهای جلو صورتتان کوتاه تراست؛ و زاویه‌دار کردن آن به سمت جلو، طول گردن شما، بیش از آنچه که هست، نشان داده می‌شود.

این مدل در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ ترند شده و اکثر خانم‌ها از این  مدل استفاده می‌کنند. مدل موی باب یکی از بهترین و پرطرفدارترین مدل موهای زنانه بوده است که مورد استقبال فراوان قرارگرفته است.

 

کوتاهی مو مدل فانتزی

 

کوتاهی مو مدل فانتزی

مدل مو، بخشی از شخصیت هر فردی را شکل می‌دهد. انتخاب مدل کوپ و کوتاهی مو مناسب می‌تواند چهره زیباتری را به دیگران نمایش داد. اگر دوست دارید چهره‌تان جوان‌تر و جذاب‌تر نمایش داده شود؛ و می‌خواهید با مد روز پیش بروید؛ این مدل مناسب‌ترین گزینه است. با این مدل مو، فردی متمایز در تمامی مراسم‌ها خواهید شد.

انواع مدل مو کوپ مناسب با مدل‌های صورت

مدل موی مناسب صورت‌های گرد

بعضی از افراد دقیقاً می‌دانند چه مدل موی و چه سبک از اکسسوری و یا چه آرایشی و یا غیره به چهره‌شان می‌آید. یکی از این دلایل شناخت فرم صورت به بهترین شکل و انتخاب خواهند رسید. برای فرم صورت‌های گرد شما نباید موهای خود را بیش‌ازاندازه کوتاه کنید مخصوصاً اگر موهای فر یا مجعد داشته باشید کوتاه کردن بیش‌ازحد موها باعث خواهد شد که صورتتان گردتر دیده شود. شما باید مدل‌هایی را انتخاب کنید که  بلندی آن تا چانه یا پایین‌تر از آن باشد.

مدل موی مناسب صورت مربعی

اگر شما صورت مربعی شکل دارید مدل کوپ و کوتاهی مو مناسب شما خواهید بود که تا قسمت‌های پهن صورت شما ازجمله خط پهن فک را بپوشاند. مدل کوتاهی که انتهای موهای شما به‌اصطلاح شلوغ و خردشده باشد مناسب شماست و موهای مجعد بهترین حالت برای این فرم از صورت است. اگر مدل موی خود را به‌درستی انتخاب کنید چهره متفاوت و جذابی را پیدا خواهید کرد

مدل موی مناسب صورت بیضی

فرم صورت بیضی با اغلب مدل‌های کوتاهی مختلف برای افراد سازگاری خوبی دارد ظاهر افراد بافرم صورت بیضی به‌گونه‌ای که چهره آن‌ها مانند دایر ای به نظر برسد و یا در بعضی مواقع مدل‌ها چهره را دراز نشان دهد ازجمله مدل‌هایی که بالای سر حالت خرد و شلوغ به خود می‌گیرد و صورت را درازتر ازآنچه هست نشان می‌دهد. همچنین اگر دارای موهای فر هستید از مدل‌هایی که صورت شما همچون یک هرم نشان می‌دهد دوری‌کنید.

مدل موی مناسب صورت قلبی

اگر صورت قلبی شکل دارید باید توجه‌ها را از چانه به چشم‌ها و گونه‌های خود هدایت کنید. از مدل‌کوپ و کوتاهی مو که موهای شمارا حجیم‌تر نشان می‌دهد استفاده کنید. مدل کوتاهی که قد موها تا شانه باشد بهترین گزینه برای شماست. همچنین با زدن چتری پیشانی‌بلند پوشانده خواهد و جلوه زیبای به چهره شما خواهد داد.

مدل موی مناسب صورت کشیده

انتخاب مدل مو بر اساس فرم صورت انتخاب می‌شود البته باکمی دقت می‌توانید به بهترین نتیجه برسید. اگر صورت کشیده‌ای دارید باید تمرکز شما بر روی مدل هایی برای کوپ و کوتاهی مو باشد که صورت شمارا گردتر نشان دهد. مدل مو با چتری صاف یا خمیده و حالت موی مجعد بهترین گزینه برای این فرم صورت است که با انتخاب درست بهترین چهره را برای خود خلق کنید.

مدل مو کوپ کوتاه و پیکسلی نامرتب

اگر می‌خواهید موهای خود را زیباترین شکل کوتاه کنید مدل پیکسی بهترین گزینه است. کوپ کوتاه یکی از انواع کوپ پرطرفدار می‌باشد. اگر موهای پسرانه و کوتاه به چهره‌تان می‌آید کوپ پیکسی نامرتب را امتحان کنید، این مدل کوپ موهایتان را پرپشت ترنشان خواهد داد.

مدل مو کوپ کوتاه و صاف

این مدل کوپ و کوتاهی مو یکی از بهترین گزینه‌ها برای موهای کم‌پشت و کوتاه خواهد بود. کافی است با یک برس بزرگ و گرد موهایتان را سشوار بکشید با انجام این کار موهایی زیبا و با ظاهری پرپشت‌تر خواهید داشت و در مهمانی‌ها و یا موقعیت‌های گوناگون مدل موی جذابی را داشته باشید.

 

مزایای كوتاهی مو

 

مزایای كوتاهی مو

کوتاهی علاوه بر ظاهر و چهره شما تنوع و زیبای خواهد داد. یکی از مزایای کوتاهی مو، تغییر در کوتاه‌ترین زمان ممکن جهت تنوع گزینه‌ای بسیار عالی بوده. زمانی که موهای خود را کوتاه می‌کنید، نیاز کمتری نسبت به قبل در نگهداری ایجاد می‌کنید. به‌طور مثال در هنگام ورزش موی کوتاه شمارا کمتر به‌زحمت خواهد انداخت. مزایای كوتاهی مو را می‌توان در موارد زیر خلاصه كرد:

1-تنوع در ظاهر

2-نگه‌داری آسان از موها

3-سهولت در شانه كردن

4-حمام راحت

5-صرفه‌جویی در مواد شوینده

6-حفاظت مو از موخوره و آسیب‌های دیگر

بهترین مدل كوتاهی برای دختران

انتخاب مدل کوپ و کوتاهی مو مناسب می‌تواند چهره شمارا بسیار شیک و زیبا نشان دهد. مدل‌های فراوانی برای کوتاهی مو وجود دارد. مدل لیر، بهترین مدل کوتاهی برای موهای بلند و متوسط است. مدل ترکیبی، کلوپاترا، فشن، کلاسیک، مسری، آلمانی، كلاسیك و ژورنالی، از انواع دیگر مدل‌های كوتاهی مو هستند. شما می‌توانید بهترین مدل کوتاهی را، در ژورنال‌های موجود کلینیک موی نلی مشاهده کنید. در ادامه مقاله از بهترین و محبوب‌ترین مدل‌های كوتاهی مو هستند كه در سالن موی نلی نیز ارائه داده می‌شوند را معرفی خواهیم کرد:

1-پیكسی با چتری بلند

2-باب نامتقارن

3-باب بلند با لبه‌های گرد

4-بلانت با حاشیه

نکات مؤثر در رابطه با انواع مدل موهای کوپ

داشتن مدل کوپ و کوتاهی مو در دنیای زیبایی بسیاری دارد. کوتاهی مو راهی آسان برای حفظ موهای شما خواهد بود. تمام آنچه برای انجام سلامت مو نیاز دارید، باعث می‌شود پوست سرتان تمیز باشد، غذای سالم و در برابر آفتاب محافظت کنید. اگر موهای کوتاه دارید، بهتر است مدل موی کوپ را برای زیبایی و استایل خود انتخاب کنید تا زیبایی خود را چندین برابر کنید.

 

انواع مدل موهای کوپ

 

مدل موهای کوتاه هرگز از مد نمی‌افتند، بالأخص اگر آن را با مدل‌های امروزی از قبیل کپ آمیخته باشید. بنابراین اگر به ایده موهای کوتاه‌فکر می‌کنید، متخصصین هنرمند در این حوزه در طول سال‌ها بامهارت و تجربه کافی آماده ارائه خدمت به افراد هستند تا نکات تخصصی را برای شما بازگو کنند.

مواردی که باید قبل از انجام مدل موی کوپ بدانید

1-جستجوهای آنلاین برای مدل مو برای موهای کوتاه،

2-از مدل موی سر تا محصولات پیکسی،

3-در 12 ماه گذشته افزایش‌یافته است،

4-چیزی که فقط در سال 2021 ادامه خواهد داشت.

5-برای روشن شدن موضوع در این حوزه،

وقتی از مدل کوپ و کوتاهی مو کوتاه صحبت می‌شود، ابتدا ذهن افراد سمت مدل کوپ  خواهد رفت که امروزه هم بسیار افزایش پیداکرده است؛ همیشه یك مدل كوتاه وجود دارد كه مناسب با هر صورت و موی سر است. در آخر این به تکنیک و کار بلد این حرفه برمی‌گردد.

اگر موهای شما صافی دارید، یک برش کوتاه‌تر نتیجه نهایی بسیار مشخص و زیبای را به همراه خواهد داشت، درحالی‌که اگر موهای شما به‌طور طبیعی فر باشد برای برش‌هایی که به بهترین شکل مناسب فرم صورت شما هستند، نکاتی در مورد مدل دادن به مدل‌های کوتاه مو و مدل‌های معروف برای الهام بخشیدن به‌ظاهر جدید شما وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید و چهره خود را زیباتر کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *